Балаларҙы тәрбиәләүҙә халыҡ уйындары айырыуса ҙур урын ала. Уйын улар өсөн донъяны танып белеү сараһы, хеҙмәт мәктәбе һәм һәр яҡлап гармониялы үҫеү сығанағы. Ысынлап та, уйнаған саҡта бала өҙлөкһөҙ хәрәкәттә була, ә был хәл инде уның бөтә яҡлап йылдам үҫеүен тәъмин итә.
Шул йәһәттән, бөгөн “Уңыш формулаһы” полилингваль слетында балалар өсөн башҡорт халыҡ уйындары ойошторолдо. Балалар төрлө уйындар менән таныштылар, ихласлап уйнанылар, ярыштылар.
Сегодня обучающиеся полилингвального слета «Формула успеха- 2023» приняли участие в мероприятии «Башкирские народные игры».
Ребята весело и с пользой провели время: узнали много интересного о традициях и обычаях башкирского народа, о том, какие народные игры являются самыми распространёнными у башкир. А также сами с большим интересом приняли активное участие в народных играх. Ребята получили массу положительных эмоций и большой заряд энергии.