26 май «СМАРТ» 2-се республика полилингваль күп профилле гимназия уҡыусылары Башҡорт дәүләт университетының Стәрлетамаҡ филиалы һәм ҡалаһының 23–сө һанлы полилингваль күп профилле мәктәбе уҡытыусылары әҙерләгән «GeoLing- Илгиҙәр» интерактив уйын майҙансығына барып көс һынашты. Был проекта 7 мәктәп командаһы ҡатнашты. Әҙәбиәт, тарих, мәҙәниәт буйынса башҡорт, инглиз, рус телдәрендә һорауҙар булды. Уҡыусылар Стәрлетамаҡ ҡалаһын күреп, икенсе командалар менән аралашып күңелле йөрөп ҡайттылар.

26 мая ученики нашей гимназии №2 «СМАРТ» ездили в Стерлитамак на городской этап республиканской игры «GeoLing- Илгиҙәр», где 7 команд из разных школ сражались за звание лучших. Ребята отвечали на вопросы об эпосе “Урал батыр “, о культуре и истории Башкортостана. Вопросы были на английском, русском и башкирском языках. Поездка в Стерлитамак ребятам очень понравилась!