3 ноябрҙә «Тамыр селтәре» проекты мәктәп телестудияларының иң яҡшы командаларын IV фестиваленә йыйҙы!
🔥«Тамыр селтәре» проекты «Башҡортостан Республикаһының дәүләт телдәрен һәм Башҡортостан Республикаһы халыҡтары телдәрен һаҡлау һәм үҫтереү» дәүләт программаһы сиктәрендә тормошҡа ашырыла.
🥉Был мәртәбәле конкурста гимназиябыҙҙың “СМАРТ ТВ” телестудияһы III урынға лайыҡ булды! Балаларҙы һәм уларҙың етәкселәрен Ғирфанова М.Р., Аҡбулатова С.В. еңеүҙәре менән ихлас күңелдән ҡотлайбыҙ!
🎬Киләсәктә лә уларға ижади уңыштар, яңы үрҙәр теләйбеҙ!
🎬 3 ноября на телеканале БСТ прошла церемония награждения победителей «Телесеть Тамыр». К созданию сети телестудий национальных гимназий, школ республики, детско-юношеский телеканал «Тамыр» ГУП ТРК «Башкортостан» РБ приступил в 2019 году в рамках Государственной программы «Сохранение и развитие государственных языков РБ и языков народов РБ».
🥉Команда нашей гимназии “СМАРТ ТВ” заняла III место! От всей души поздравляем ребят и их руководителей Гирфанову М.Р., Акбулатову С.В. с призовым местом.
🔥Благодарственным письмом от Министерства образования и науки РБ была награждена Гирфанова Мелеуша Рамазановна.
🎬Желаем команде “СМАРТ ТВ” творческих успехов и дальнейших побед!