17 мая на базе БашГУ прошёл городской этап республиканской игры «GЕОLING-ИЛЬГИЗАР»

17 май Башҡорт дәүләт университетының Стәрлетамаҡ филиалы һәм ҡаланың 23-сө һанлы полилингваль күп профилле мәктәбе уҡытыусылары әҙерләгән «GeoLing — Илгиҙәр» интерактив уйын майҙансығында Өфө ҡалаһының мәктәп уҡыусылары үҙ-ара белемлелектә көс һынашыр өсөн осрашты. Уҡыусыларҙы күп телдәргә өйрәтеү, тарихҡа, мәҙәниәткә ҡыҙыҡһыныу тәрбиәләү маҡсатында ойошторолған был проектта 16 мәктәп командаһы ҡатнашты. Мәҙәниәт, тарих, әҙәбиәт буйынса башҡорт, рус, инглиз телдәрендә һорауҙар яңғыраны. «СМАРТ» 2-се республика полилингваль күп профилле гимназияһы уҡыусылары лайыҡлы сығыш яһаны һәм сәмле ярышта 2-се урын яуланы. Мәктәп командаһы 26 май Стәрлетамаҡта уйындың финалында ҡатнашасаҡ. Уҡыусыларҙы еңеүе менән ҡотлайбыҙ һәм уңыштар теләйбеҙ.

17 мая на базе Башкирского государственного университета прошёл городской этап республиканской игры «GЕОLING-ИЛЬГИЗАР», где 16 команд из разных школ города Уфа сражались за звание лучших. Ребята отвечали на вопросы об эпосе «Урал батыр», о культуре и истории Башкортостана. В конкурсе, который организовали преподаватели Стерлитамакского филиала БашГУ и 23 полилингвальной многопрофильной школы, вопросы прозвучали на башкирском, русском и английском языках. В непростой игре обучающиеся нашей гимназии заняли 2 место и примут участие на финальном этапе, который пройдет 26 мая в г. Стерлитамак. Поздравляем всех ребят и их руководителей, желаем успехов на республиканском этапе!!!