Учащиеся из 10 класса Гирфанова Гульназ и ученик 5 Ш класса Гирфанов Арслан прошли на 3 этап конкурса по продвижению здорового образа жизни «Ныҡ бул»

В феврале телеканал «Тамыр» при поддержки Вмемирного курултая башкир и Министерства образования и науки РБ объявил открытый медиа — конкурс для детей и подростков по продвижению здорового образа жизни «Ныҡ бул».
Авторы самых лучших работ прошли на второй этап и прошли интенсив- тренинги. Учащиеся из 10 класса Гирфанова Гульназ и ученик 5 Ш класса Гирфанов Арслан (Руководитель: Гирфанова Мелеуша Рамазановна) достойно выступили и прошли на 3 этап конкурса, который пройдет в конце мая.
Желаем им дальнейших успехов!

«Тамыр» балалар һәм үҫмерҙәр телеканалы Башҡортостандың Мәғариф һәм фән министрлығы, Бөтә донъя башҡорттары ҡоролтайы менән берлектә «НЫҠ БУЛ» асыҡ медиа-конкурсын ойошторҙо. Был медиа-конкурс балалар һәм үҫмерҙәр араһында сәләмәт йәшәү рәүеше идеяларын алға этәреүҙе, зарарлы ғәҙәттәрҙе иҫкәртеүҙе, балаларҙың һәм үҫмерҙәрҙең ижади һәләттәрен асыҡлауҙы һәм үҫтереүҙе маҡсат итеп ҡуя. Конкурс өс номинация буйынса үтә: социаль ролик, вайн, плакат (постер). 1 апрелдә 2-се этапҡа үткән балаларға «Тамыр» телеканалы оҫталыҡ дәрестәре һәм интенсив-тренингылар үткәрҙе. Иң яҡшы ролик, вайн, плакат (постер) авторҙары араһында беҙҙең гимназия уҡыусыларыбыҙ — Ғирфанова Гөлназ һәм Ғирфанов Арслан да бар ине. Беҙ һеҙҙең менән ғорурланабыҙ! Артабан да ижади уңыштар теләйбеҙ!