8-9 ғинуар Өфө ҡалаһында башҡорт теле һәм әҙәбиәте буйынса төбәк-ара олимпиада үтте. Олимпиадала Башҡортостан Республикаһы, Ырымбур, Һамар, Силәбе өлкәләренән 700-ҙән ашыу уҡыусы үҙ көсөн һананы.
👏Беҙҙең гимназия уҡыусылары ла олимпиадала башҡорт теле һәм әҙәбиәтенән белемдәрен, туған телебеҙҙе яратып өйрәнеүен иҫбатланы. ⚡Олимпиада һөҙөмтәләре буйынса 11-се кластар араһында Ҡарабаева Лиана (етәксеһе Ҡарабаев М.И) — еңеүсе, 10-сы кластар араһында Ғирфанова Айгөл (етәксеһе Сафиуллина Л. Р.) — призер, 9-сы кластар араһында Воропаева Ангелина (етәксеһе Әбүбәкирова Ю.Р.) — призер булып танылды. Уҡыусыларҙы оло еңеүҙәре менән ҡотлайбыҙ. Уңыштар теләйбеҙ!
🗓8-9 января в Уфе прошла Межрегиональная олимпиада по башкирскому языку и литературе. По итогам олимпиады обучающаяся 11 класса Карабаева Лиана (рук. Карабаев М.И.) стала победителем, ученицы 10 класса Гирфанова Айгуль (рук. Сафиуллина Л.Р.) и 9Н класса Воропаева Ангелина (рук. Абубакирова Ю.Р.) признаны призерами.
👏Поздравляем обучающихся и их руководителей с высокими достижениями и и желаем дальнейших успехов!