Сегодня в Башкирском государственном театре кукол прошла церемония награждения межрегионального конкурса «Һаумы, hаумы, әкиәт!»

Сегодня в Башкирском государственном театре кукол прошла церемония награждения межрегионального конкурса юных исполнителей сказок народов мира на родных языках народов Республики Башкортостан «Һаумы, hаумы, әкиәт!» / «Здравствуй, здравствуй, сказка!». Обучающиеся нашей гимназии Закиев Дамир (3Г), Амиров Дамир (3Г), Фархутдинов Мухамет (ЗВ), Янбердина Надир (3В), Галиахметова Аделия (4А), Нурмухаметов Тимур (4Б), Юлдыбаева Илюза (4Б), Хайбуллин Ренат (4Б) стали обладателями специального приза республиканского детско-юношеского журнала «Аманат».
🎉Поздравляем наших ребят с высокими достижениями и благодарим их руководителей Абубакирову Ю.Р. и Хабибуллину Н.И. за плодотворную работу.
🎭28 май баш ҡалабыҙҙың Башҡорт дәүләт ҡурсаҡ театрында Донъя халыҡтары әкиәттәрен Башҡортостан Республикаһы халыҡтары телдәрендә һөйләүселәрҙең “Һаумы, һаумы, әкиәт!» төбәк-ара конкурсының гала-концерты үтте.
«СМАРТ» 2-се республика полилингваль күп профилле гимназияһы уҡыусылары «Һаумы, һаумы, әкиәт!» конкурсында үҙҙәрен һынатманы. Сағыу сығыштары өсөн «Аманат» балалар-үҫмерҙәр журналының махсус призы менән бүләкләнде.
🎉Төбәк-ара конкурс этабында уңышлы сығыш яһаған уҡыусыларыбыҙҙы ҡотлайбыҙ! Етәкселәре Әбүбәкирова Юлиә Рифҡәт ҡыҙы һәм Хәбибуллина Наҙгөл Исмәғил ҡыҙына рәхмәттәребеҙҙе еткерәбеҙ! Яңы үрҙәр һәм ижади табыштар теләйбеҙ.