Учителя гимназии приняли участие в программе радиостанции «Ашкадар»

Учителя гимназии приняли участие в программе радиостанции «Ашкадар»

2022 йылдың 3 октябрендә 2-се республика полилингваль күп профилле “СМАРТ” гимназияһының башланғыс кластар уҡытыусыһы Ғирфанова Миләүшә Рамаҙан ҡыҙы һәм башҡорт теле һәм әҙәбиәте уҡытыусыһы Сафиуллина Ләйсән Рәис ҡыҙы “Ашҡаҙар” радиоһында тапшырыуҙа ҡатнашты. Яҡынлашып килгән уҡытыусылар байрамы уңайынан һүҙ мөғәлимәлек, заман уҡытыусыһы, көн талаптары, уҡыусыларҙы шәхес итеп тәрбиәләү хаҡында барҙы.
Киләсәктә лә мәҙәни мираҫты, ватансылыҡты үҫтереүгә ҙур өлөш индергән рухташ “Ашҡаҙар”ҙың тулҡындарында йыш осрашып, эштән тәм, тормоштән йәм табып йәшәргә яҙһын!

3 октября учитель начальных классов Гирфанова Миляуша Рамазановна и учитель башкирского языка и литературы Сафиуллина Ляйсан Раисовна приняли участие в программе радиостанции «Ашкадар». Тема передачи была посвящена приближающемуся празднику — Международному Дню Учителя. Обсуждались вопросы о том, каким должен быть современный учитель, о патриотическом воспитании обучающихся.